SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kamery, czujniki oraz sterowanie oświetleniem – 5 najważniejszych urządzeń na majówkę i do domu.

2021-04-27
Kamery, czujniki oraz sterowanie oświetleniem – 5 najważniejszych urządzeń na majówkę i do domu.

Kamery, czujniki oraz sterowanie oświetleniem – 5 najważniejszych urządzeń na majówkę i do domu.  

 

Majówkowy to jeden z tych wyjazdów na który najbardziej czekamy, pierwszy konkretny wyjazd na działkę często rozpoczynający cały sezon! Działka to świetna odskocznia od codzienności, w okresie w którym jesteśmy teraz, gdy wyjazdy zagraniczne stoją pod znakiem zapytania to bardzo bezpieczny sposób spędzania czasu. Coraz więcej z nas mocno inwestuje w swoje wymarzone miejsca do odpoczynku, niektórzy nawet pracują zdalnie ze swoich działek, dlatego warto jeszcze bardziej podnieść komfort oraz bezpieczeństwo w tych miejscach jaki w domach lub mieszkaniach które zostawiamy na czas wyjazdu.  

 

5 smart rozwiązań, które zwiększą twój komfort i bezpieczeństwo w domu jak i na działce:  

 

1. Kamery

 

 

Najbardziej popularnym rozwiązaniem są kamery, dużo osób korzysta z rozwiązań, które wystarczy postawić przy oknie i już mamy możliwość podglądu co dzieje się w środku jak i na zewnątrz. Przykładowe urządzenia to Sonoff GK-200P2-B oraz Aqara G2H, która jest jednocześnie bramką Zigbee.

 

Ciekawym rozwiązaniem, które spodoba się osobą spędzającym wieczory na zewnątrz będą kamery zewnętrzne od Netatmo, do wyboru są dwa modele: Netatmo Presence oraz Netatmo Presence + Siren. Obie kamery są zintegrowane z oprawą oświetleniową, dzięki czemu mogą włączyć oświetlenie po wykryciu ruch różnią się tym, ze tańsza z nich nie ma wbudowanej syreny alarmowej. Instalacja jest banalnie prosta, potrzebujemy zasięgu Wi-Fi oraz zasilania. Dzięki integracji z lampą nie musimy montować dwóch różnych rzeczy, dodatkowym plusem tez jest to, ze kamera prawie nie widoczna dla potencjalnych intruzów.

  

2. Czujniki

Czujnik Otwarcia drzwi/okna, czujnik wibracji oraz czujnik temperatury. Najbardziej przydatne informacje dostaniesz właśnie poprzez zastosowanie tych czujników.

Czujnik otwarcia drzwi lub okna upewni Cię, że okno zostało zamknięte oraz ostrzeże, gdy ktoś otworzy drzwi.

  Czujnik wibracji bardzo dobrze sprawdzi się po zamontowaniu na głównych drzwiach oraz innym wejściu na zewnątrz budynku. Ostrzeże Cię, że ktoś chce dostać się do budynku, jeszcze zanim otworzy on drzwi wykrywając wibracje które ktoś wywoła szarpiąc za klamkę.

Czujnik temperatury przyda się, żeby określić jaka temperatura panuje w pomieszczeniach i włączyć grzejnik podłączony do Inteligentnego gniazdka, żeby przygotować domek na nasz przyjazd.

3. Inteligentne gniazdko

Inteligentne gniazdko to element wykonawczy, może ono włączyć urządzenie które jest do niego podłączone. Szczególnie polecamy do bojlerów oraz grzejników, które pozwolą na szybkie przygotowanie domku na nasz przyjazd.

4. Kolorowe żarówki

Unikalny i niesamowity klimat stworzysz dzięki żarówką RGB, możesz dostosować ich jasność oraz kolor światła, mogą one także reagować na rytm muzyki, przez co twoje działkowe imprezy wskoczą na jeszcze wyższy poziom.  

5. Sterowanie oświetleniem

 

Oprócz komfortu włączania oświetlenia przed przyjazdem mamy możliwość ustalenia harmonogramu, który będzie symulował naszą obecność w domu lub na działce

Ten temat już dość obszernie wyjaśniliśmy we wpisie co może być smart OŚWIETLENIE – zapraszamy.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 1019 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-12
polecam
2024-07-05
Wszystko ok
pixel