Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Tanie sterowanie światłem lub obwodem elektrycznym, Przekaźnik Wifi SONOFF MINI R2

2021-06-29
Tanie sterowanie światłem lub obwodem elektrycznym, Przekaźnik Wifi SONOFF MINI R2

Tani Przekaźnik WiFi Sonoff MINI R2 

 

Co to jest przekaźnik?

 

Przekaźnik to urządzenie, które otwiera i zamyka obwód elektryczny. Ma on więc możliwość wpływania na prace urządzeń znajdujących się w układzie sterowania. Mówiąc najprościej – realizuje on funkcje włącz – wyłącz.

Dzięki dodaniu łączności wifi do przekaźnika tak jak w Sonoff MINI R2 – mamy możliwość sterowania tym przekaźnikiem lokalnie lub z dowolnego miejsca na ziemi. Do tego Sonoff MINI R2 posiada możliwość ustawienia: Harmonogramu, aby włączać lub wyłączać obwód o określonej godzinie, timer – który wyłączy obwód po pewnym czasie oraz sceny – które dają możliwość ustawienia automatyzacji np. gdy czujnik wykryje ruch to włącz światło.

 

Do czego go zastosujesz?

 

Montaż w puszce elektrycznej pod przyciskiem:

 (prawy schemat na rysunku poniżej)

 

 -Sterowanie oświetleniem zewnętrznym – dzięki wykorzystaniu harmonogramu lub zegara astronomicznego (wschód zachód słońca) możesz automatycznie zapalać oświetlenie o wschodzie i wyłączać o zadanej godzinie w nocy.

-Wyłączanie światła dla zapominalskich – timer to funkcja, która wyłączy światło po pewnym czasie, gdy zapominasz o wyłączaniu oświetlenia w jakimś miejscu warto zamontować Sonoff MINI R2 i ustawić timer. Garderoba, garaż lub korytarz to te miejsca gdzie często zostawiamy światło bo gdzieś się spieszymy, co przekłada się na większe zużycie energii elektrycznej i większe rachunki za prąd.

 

-Włączanie światła na z dodatkowym czujnikiem – dokupując do zestawu czujnik ruchu zyskujesz możliwość włączania światła automatycznie a w połączeniu z timerem także automatycznego wyłączania – jeden z efektywniejszych sposobów na zarządzanie oświetleniem w domu.

 

Jako przekaźnik wifi montowany w obwodzie elektrycznym

 (lewy schemat na rysunku poniżej)

 

-Sonoff MINI R2 nie musi być montowany w puszce podtynkowej, możesz go także zamontować bez podłączania do niego klawisza po prostu wpinając go do obwodu elektrycznego i sterować przy pomocy aplikacji. Nie tracąc tych wszystkich funkcji jak Harmonogramy, timery czy pętle czasowe.

 

Jak go podłączyć?

-Sonoff MINI R2 mieści się w standardowej puszce elektrycznej, ma on wymiary 42x42x19mm.

-do podłączenia potrzebujemy przewód fazowy oraz neutralny na wejście oraz taka samą parę na wyjście

-pobieramy darmową aplikacje eWeLink

-Po podłączeniu zasilania gdy urządzenie uruchomi się, naciskamy jedyny przycisk znajdujący się na obudowie przez ok 5-7sekund aż dioda zacznie migać jednostajnie, w tej chwili wyszukujemy urządzenie w aplikacji eWeLink i gdy tylko się pojawi konfigurujemy je (wpisując hasło do wifi, oraz nadając nazwę urządzeniu)

-Sonoff MINI R2 jest gotowy do działania!

 

Korzyści z automatycznego sterowania

 

Oszczędność – nawet do 30% niższe rachunki przez to ze oświetlenie włączone jest tylko wtedy gdy powinno

Komfort – dzięki automatycznemu włączaniu oświetlenia gdy idziesz z zakupami albo masz zajęte ręce światło włączy się automatycznie.

Bezpieczeństwo – dzięki harmonogramom oraz zdalnemu sterowaniu możesz symulować swoją obecność w domu w czasie wyjazdu.

 

 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021

Polecane

Sonoff MINI R2 | Przekaźnik dopuszkowy Wifi

Sonoff MINI R2 | Przekaźnik dopuszkowy Wifi

36,00 zł brutto/1szt.Cena regularna 41,00 zł brutto/1szt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 989 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
Ok
2024-06-05
Wszystko ok polecam
pixel