Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sonoff - Co to za firma? Co to jest?

2021-05-26
Sonoff - Co to za firma? Co to jest?

 SONOFF

 

Sonoff to dynamicznie rozwijająca się marka na rynku Smart Home która stawia na innowacyjność oraz wysokiej jakości produkty w przystępnych cenach. Za marką Sonoff stoi firma Shenzhen Sonoff Technologies Co., Ltd to spółka którą stoi za marką SONOFF. Jest to producent inteligentnych urządzeń z miasta Shenzhen które znajduje się w Guangdong południowo wschodniej prowincji Chińskiej Republiki Ludowej.

 

Co oznacza nazwa Sonoff?

Sonoff to skrót od angielskiego „Smart-On-Off”. Nazwa marki powstała razem z pierwszym produktem firmy czyli Sonoff Basic switch (w tej chwili mamy jego 3 wersje Sonoff Basic R3) Urządzenia Sonoff w większości budowane są na bardzo popularnych układach ESP8266 z modułami Wi-fi.

 

Portfolio produktowe marki Sonoff 

-Przekaźniki Wi-Fi

-Inteligentne gniazdka Wi-Fi

-Inteligentne żarówki Wi-Fi

-Dotykowe włączniki Wi-Fi

-Czujniki Wi-fi, Zigbee, RF

-Sterowniki do rolet Wi-Fi

-Taśmy LED  

 

eWeLink - Dedykowana Aplikacja od Sonoff

Wszystkie produkty Sonoff łączą się a aplikacją eWeLink, przy pomocy której możemy nimi zarządzać. Aplikacja eWeLink jest darmowa, dostępna na urządzenia z systemem IOS oraz Android, zbudowana jest na chmurze Amazon AWS i pozwala zarządzać wszystkimi urządzeniami od Sonoff a także szybko zintegrować się z głośnikiem Amazon Alexa lub Google Home. Dzięki aplikacji możemy ustawiać sceny (automatyzacje) pomiędzy urządzeniami a także mamy do dyspozycji: Harmonogramy, zegary ustawienia podświetlenia w niektórych urządzeniach oraz pętle czasowe np. do wyłączania światła zawsze 3 minuty po jego włączeniu. Aplikacja pozwala na kontrole smarthome z każdego miejsca na ziemi a także, gdy jesteśmy w lokalnej sieci i brakuje Internetu, dzięki funkcji SONOFF LAN   

Rozpoznawalność

Marka Sonoff wyrobiła już sobie pozycje na globalnym rynku. Produkty Marki poprzez dedykowaną aplikacje mogą być sterowane głosowo przez Amazon Alexa lub Google Assistant, dodatkowo właśnie ogłosiła ze przystępuje to Project CHIP, czyli globalnego protokołu komunikacji, który ma ustandaryzować komunikacje miedzy urządzeniami Smart home. Projekt zaczęły 4 firmy: Apple, Amazon, Google oraz Zigbee Alliance jako jednostka certyfikująca

Marka Sonoff jest bardzo dobrze znana w społecznościach, które lubią otwarte oprogramowanie (takie do którego użytkownik ma dostęp i może je modyfikować) ze względu na łatwość samodzielnego programowania. Do projektów, które powstały z wykorzystaniem układów ESP8266 oraz urządzeń Sonoff możemy zaliczyć:

-Sonoff-Tasmota Theo-Arends-Sonoff MQTT-OTA – project założony w 2017 roku przez Theo Arends’a

-ESPurna

-ESPeasy

Przy zmianie oprogramowania urządzeń Sonoff tracimy możliwość sterowania nimi z aplikacji eWeLink oraz gwarancje na te urządzenia.  

Podsumowanie

Sonoff to marka, którą warto się zainteresować ze względu na jej szybki rozwój i dostosowywanie się do rynku, szerokie portfolio produktowe, które pozwala na kontrole prawie wszystkich urządzeń inteligentnego domu. Dodatkowy ale nie ukrywajmy ważny aspekt dla wielu osób to cena. Produkty Sonoff są przystępne cenowo a zarazem dobrze wykonane co pozwala na konkurowanie z innymi producentami.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 926 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-29
Szybka obsługa, sprzęt bardzo dobry
2024-03-20
Obsługa przebiegła sprawnie i szybko
pixel