SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Smart home, inteligentna instalacja z Sonoff - od czego zacząć?

2021-06-01
Smart home, inteligentna instalacja z Sonoff - od czego zacząć?

Smart home, inteligentna instalacja z Sonoff - od czego zacząć?

               

Smart home dla każdej osoby może znaczyć co innego, ale spróbujemy wyjaśnić podstawy które naszym zdaniem są ważne. Najprościej mówiąc Smart Home to automatyka budynkowa, czyli zestaw lub zbiór sprzętów elektronicznych, które możemy programować i sterować nimi zdalnie. Zobacz najpopularniejsze produkty Sonoff, dzięki którym łatwo zaczniesz przygodę z inteligentnym domem.

 

Inteligentne Gniazdko <-- Kliknij

 

Jeżeli chcesz zacząć szybko i łatwo to zacznij od zakupu inteligentnego gniazdka Wi-Fi sterowanego bezprzewodowo z dowolnego miejsca na ziemi. Wystarczy wpiąć takie gniazdko do klasycznego gniazdka w ścianie (lub przedłużacza) i podłączyć do niego urządzenie którym chcemy sterować.  Na przykład Automat do karmienia kota, nawilżacz lub lampę, do której jest trudny dostęp. Przy pomocy kilku kliknięć w aplikacji łączymy się z urządzeniem  i gotowe, nasza lampa, nawilżacz lub automat do karmienia kota stają się inteligentne i możesz sterować nimi za pomocą aplikacji.  

 

 

Bezprzewodowy włącznik ścienny <-- Kliknij              

 

Kolejny sposób aby rozpocząć przygodę to: sterowanie za pomocą włącznika bezprzewodowego wifi SONOFF TX, jedno z lepszych rozwiązań naszym zdaniem. Aby sterować oświetleniem w taki sposób, w miejsce zwykłego włącznika ściennego instalujemy włącznik, który komunikuje się bezprzewodowo np. po protokole Wi-Fi. Przewagą takiego rozwiązania jest to ze fizyczne wyłączenie oświetlenia przy pomocy włącznika ściennego nie odbiera nam możliwości sterowania oświetleniem poprzez aplikacje mobilną co występuje w przypadku inteligentnych żarówek. Gdy odcinamy prąd poprzez wyłączenie zwykłym włącznikiem nie ma możliwości włączenia żarówki przy pomocy aplikacji.

 

Podobnie jak w przypadku gniazdka wifi, konfiguracja jest niezwykle prosta. Wystarczy podłączyć włącznik, wprowadzić go w tryb parowania przez dłuższe naciśniecie przycisku i następnie wyszukać go w aplikacji.

 

 

Przekaźnik do montażu w puszce <-- Kliknij       

 

Dość popularne jest też zamontowanie bezprzewodowego przekaźnika/przełącznika pod naszym starym włącznikiem światła w puszce elektrycznej. Dzięki temu rozwiązaniu zostawiamy funkcjonalność jaka była do tej pory, czyli możemy włączać oświetlenie za pomocą tego samego przełącznika, który posiadamy oraz dodatkowo dodajemy opcje włączania przy pomocy aplikacji mobilnej.

 

Konfiguracja przebiega tak samo, wprowadzamy przekaźnik w tryb parowania, a następnie wyszukujemy go w aplikacji.  

 

 

 

Czujniki

 

Czujnik otwarcia drzwi/okien <-- Kliknij

 

Czujnik otwarcia drzwi/okien reaguje i wysyła do Ciebie powiadomienie gdy wykryje otwarcie drzwi lub okna, pokazuje on tez aktualny stan, dzięki czemu możesz sprawdzić w aplikacji czy okno jest zamknięte. Dzięki automatyzacją możemy ustawić także konkretne sceny, np. włączenie alarmu po wykryciu otwarcia okna lub włączenie się światła po otwarciu drzwi lub bramy garażowej.    

 

  

Czujnik Ruchu <-- Kliknij

 

 

Kolejny ważny element bezpieczeństwa, może on włączać alarm gdy nieproszony gość wejdzie do naszego domu, sprawdzi się tez doskonale aby poinformować nas ze dziecko już wstało i wyszło ze swojego pokoju. Włączanie oświetlenia, to kolejny powód aby zainteresować się czujnikiem ruchu. Wystarczy postawić go kierując w miejsce w którym chcemy wykrywać ruch lub przyczepić do ściany bądź mebla przy pomocy taśmy dwustronnej.

 

 

Czujnik Temperatury <-- Kliknij

 

Czujnik temperatury może nie kojarzyć się nam bezpośrednio z bezpieczeństwem, bo przecież sami będziemy wiedzieli gdy jest za zimno lub gorąco. Świetnie za to sprawdzi się na działce tak by monitorować temperaturę w okresie zimowym, aby nasz instalacja wodna nie była zagrożona.

 

 

 

Podsumowanie               

 

Jest wiele sposobów aby nasz dom był inteligentny, każdy z nich ma swoje plusy oraz minusy. Gniazdko będzie najprostsze oraz najszybsza w instalacji tak samo jak wszystkie czujniki, jednak włączniki ścienne będą dodawały więcej funkcjonalności do już istniejącej instalacji. Każdy powinien podejść indywidualnie jeżeli chodzi o dobór komponentów do sterowania inteligentnym domem. Nie bójmy się też przekaźników do montażu w puszce lub włączników ściennych, ich montaż jest bardzo prosty i mając podstawowe narzędzia instrukcje z pewnością sobie poradzimy!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021

Polecane

Sonoff MINI R2 | Przekaźnik dopuszkowy Wifi

Sonoff MINI R2 | Przekaźnik dopuszkowy Wifi

36,00 zł brutto/1szt.Cena regularna 41,00 zł brutto/1szt.
Sonoff S26TPE-FR | Gniazdko WiFi

Sonoff S26TPE-FR | Gniazdko WiFi

49,00 zł brutto/1szt.Cena regularna 57,00 zł brutto/1szt.
Sonoff SNZB-03 ZigBee | Czujnik ruchu

Sonoff SNZB-03 ZigBee | Czujnik ruchu

43,00 zł brutto/1szt.Cena regularna 49,00 zł brutto/1szt.
Sonoff SNZB-04 ZigBee  Czujnik otwarcia drzwi/okna

Sonoff SNZB-04 ZigBee Czujnik otwarcia drzwi/okna

34,00 zł brutto/1szt.Cena regularna 39,00 zł brutto/1szt.
Dotykowy włącznik światła WiFi Sonoff T0 1C | 1-kanałowy

Dotykowy włącznik światła WiFi Sonoff T0 1C | 1-kanałowy

67,00 zł brutto/1szt.Cena regularna 74,00 zł brutto/1szt.
Dotykowy włącznik światła WiFi + RF433 Sonoff T1 2C | 2-kanałowy

Dotykowy włącznik światła WiFi + RF433 Sonoff T1 2C | 2-kanałowy

89,00 zł brutto/1szt.Cena regularna 90,00 zł brutto/1szt.
Dotykowy włącznik światła WiFi + RF433 Sonoff T1 3C | 3-kanałowy

Dotykowy włącznik światła WiFi + RF433 Sonoff T1 3C | 3-kanałowy

84,00 zł brutto/1szt.Cena regularna 105,00 zł brutto/1szt.
Dotykowy włącznik światła WiFi + RF433  Sonoff T3 3C | 3-kanałowy

Dotykowy włącznik światła WiFi + RF433 Sonoff T3 3C | 3-kanałowy

97,00 zł brutto/1szt.Cena regularna 99,00 zł brutto/1szt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 967 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-14
Wszystko ok
2024-05-04
Polecam. Obsługa zamówienia oraz obsługa reklamacji - jako osoba również pracujaca w e-handlu oceniam 5/5. Napewno tu wrócę ! Pozdrawiam
pixel