Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

I3 Engineering Sterowniki wejść wyjść #1

2023-07-14
I3 Engineering Sterowniki wejść wyjść #1

I3 engineering - nowe podejście do profesjonalnej automatyki budynkowej  

Celem firmy I3 engineering jest zautomatyzowanie codziennych procesów, które wykonujemy, co pomoże nam odzyskać trochę czasu i uczyni świat przyjemniejszym

Produkty marki i3 engineering to nie tylko kontrolery montowane na szynę DIN, ale również ich oprogramowanie i aplikacja do obsługi.

Gdybyśmy mieli w kilku słowach powiedzieć, czym wyróżnia się firma i3 engineering na pewno była by to prostota, rozumiana w kontekście łatwej konfiguracji, automatycznego tworzenia scen oraz połączenia tak wielu protokołów w jednym urządzeniu.

Inteligentny dom i jego najważniejsze elementy

W ostatnich latach obserwujemy dynamiczny wzrost zainteresowania inteligentnymi instalacjami w domach i budynkach. Ludzie coraz bardziej doceniają zalety, jakie niesie za sobą taka technologia.

  • Wygoda: Inteligentne instalacje zapewniają użytkownikom niezwykłą wygodę. Dzięki zaawansowanym systemom zarządzania można kontrolować różne elementy domu lub budynku za pomocą jednej aplikacji. Możliwość zdalnego sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją czy nawet urządzeniami elektronicznymi pozwala na dostosowanie każdego aspektu otoczenia do własnych preferencji i potrzeb.
  • Oszczędność energii: Inteligentne instalacje umożliwiają efektywne zarządzanie zużyciem energii. Systemy automatycznego sterowania oświetleniem, ogrzewaniem czy klimatyzacją pozwalają na optymalne wykorzystanie energii w zależności od aktualnych warunków i preferencji użytkownika. Można również tworzyć harmonogramy pracy urządzeń, które minimalizują zużycie energii w godzinach, gdy nie jest ona potrzebna.
  • Bezpieczeństwo: Inteligentne instalacje wprowadzają nowe poziomy bezpieczeństwa do domów i budynków. Systemy alarmowe, monitoring wideo, czujniki ruchu i dymu, a także zdalne powiadomienia umożliwiają ciągłe monitorowanie i ochronę nieruchomości. Możliwość zdalnego dostępu i sterowania sprawia, że użytkownicy mogą czuć się bezpieczniej, niezależnie od swojej lokalizacji.
  • Personalizacja: Jedną z głównych zalet inteligentnych instalacji jest możliwość personalizacji. Użytkownicy mogą dostosować ustawienia do swoich preferencji, tworzyć scenariusze działania, które automatycznie dostosowują oświetlenie, temperaturę czy inne aspekty środowiska do konkretnych sytuacji. To sprawia, że dom lub budynek stają się idealnie dopasowane do potrzeb mieszkańców lub użytkowników.

Inteligentne instalacje zdobywają coraz większą popularność, ponieważ oferują wygodę, oszczędność energii i zwiększone bezpieczeństwo. Użytkownicy mogą cieszyć się spersonalizowanym i komfortowym środowiskiem, jednocześnie przyczyniając się do redukcji kosztów energii. Wraz z rozwojem technologii i coraz szerszym dostępem do urządzeń inteligentny dom będzie dużo bardziej opłacalny względem swojego zwykłego odpowiednika. 

 

Oprogramowanie i sterowniki i3 Engineering

i3 Engineering to firma specjalizująca się w produkcji zaawansowanego oprogramowania i sterowników, które służą do kontroli inteligentnych instalacji w domach, mieszkaniach i budynkach. Ich urządzenia oferują wiele różnorodnych funkcji, które umożliwiają kompleksową kontrolę i zarządzanie różnymi aspektami inteligentnego domu. Oto główne cechy i funkcje, które oferuje oprogramowanie i sterowniki i3 Engineering:

1.     Zarządzanie oświetleniem: Oprogramowanie i sterowniki i3 Engineering umożliwiają elastyczne zarządzanie oświetleniem w inteligentnym domu. Użytkownicy mogą kontrolować zarówno włączanie, wyłączanie, jak i regulację jasności oświetlenia w poszczególnych pomieszczeniach. Dzięki temu można stworzyć odpowiednie nastroje, oszczędzać energię i zapewnić wygodę użytkowania.

2.     Kontrola klimatyzacji i ogrzewania: i3 Engineering zapewnia możliwość precyzyjnej kontroli temperatury w poszczególnych strefach domu. Użytkownicy mogą dostosować ustawienia klimatyzacji i ogrzewania do swoich preferencji, tworząc optymalne warunki komfortu w każdym pomieszczeniu. Możliwość zdalnego sterowania pozwala na dostosowanie temperatury jeszcze przed powrotem do domu, co przekłada się na oszczędność energii.

3.     Systemy bezpieczeństwa: Oprogramowanie i sterowniki i3 Engineering umożliwiają integrację różnych systemów bezpieczeństwa, takich jak alarmy, czujniki ruchu czy kamery monitoringu. Dzięki temu użytkownicy mają pełną kontrolę nad bezpieczeństwem swojego domu lub budynku. Mogą zdalnie monitorować obraz z kamer, otrzymywać powiadomienia o alarmach czy podejrzanych ruchach, co zwiększa poczucie bezpieczeństwa.

4.     Kontrola urządzeń elektronicznych: Oprogramowanie i sterowniki i3 Engineering umożliwiają integrację i kontrolę różnych urządzeń elektronicznych w inteligentnym domu. Użytkownicy mogą zarządzać telewizorami, audio systemami, sprzętem AGD czy nawet żaluzjami i roletami za pomocą jednej aplikacji. To zapewnia pełną kontrolę nad multimediów w domu i tworzy spójne doświadczenie użytkowania.

5.     Intuicyjny interfejs użytkownika: i3 Engineering kładzie duży nacisk na intuicyjność i wygodę użytkowania swojego oprogramowania i sterowników. Interfejs użytkownika został zaprojektowany w taki sposób, aby był łatwy w obsłudze nawet dla osób nieznających zaawansowanej technologii. Dzięki temu użytkownicy mogą szybko i łatwo konfigurować i kontrolować swoje inteligentne instalacje, bez potrzeby zgłębiania skomplikowanych instrukcji. Dzięki oprogramowaniu i sterownikom i3 Engineering, użytkownicy mogą cieszyć się zaawansowanymi funkcjami inteligentnych instalacji, które zapewniają komfort, oszczędność energii i bezpieczeństwo w ich domach i budynkach.  

Własna aplikacja i3 Engineering: i3 Engineering posiada dedykowaną aplikację, która umożliwia użytkownikom pełną kontrolę nad ich inteligentnymi instalacjami za pośrednictwem smartfonów lub tabletów. Aplikacja pozwala na:

  • Zdalne sterowanie: Aplikacja i3 Engineering umożliwia użytkownikom zdalne sterowanie różnymi aspektami ich inteligentnych instalacji. Dzięki temu mogą włączać i wyłączać urządzenia, regulować parametry, jak temperatura czy oświetlenie, bez konieczności fizycznego obecności w danym miejscu. To daje niezwykłą elastyczność i wygodę użytkowania.
  • Tworzenie scenariuszy: Aplikacja umożliwia użytkownikom tworzenie scenariuszy działania, które automatycznie dostosowują ustawienia inteligentnych instalacji do określonych sytuacji. Na przykład, można stworzyć scenariusz "Powrót do domu", który automatycznie włączy odpowiednie oświetlenie, ustawi preferowaną temperaturę i otworzy drzwi wejściowe. To pozwala na spersonalizowane i automatyczne zarządzanie inteligentnymi instalacjami w zależności od potrzeb i preferencji użytkownika.
  • Monitorowanie zużycia energii: Aplikacja i3 Engineering umożliwia użytkownikom monitorowanie zużycia energii przez poszczególne urządzenia w inteligentnych instalacjach. Dzięki temu mogą śledzić, które urządzenia zużywają najwięcej energii i podejmować świadome decyzje w celu oszczędzania energii i redukcji kosztów.
  • Powiadomienia: Aplikacja i3 Engineering zapewnia użytkownikom dostęp do powiadomień związanych z ich inteligentnymi instalacjami. Mogą otrzymywać powiadomienia na swoje urządzenia mobilne dotyczące takich zdarzeń jak wykrycie ruchu, otwarcie drzwi, wyciek wody czy alarmy bezpieczeństwa. To pozwala na natychmiastową reakcję i świadomość stanu domu lub budynku.

Dzięki dedykowanej aplikacji i3 Engineering, użytkownicy mają wygodny i łatwy sposób pełnej kontroli nad swoimi inteligentnymi instalacjami. Za pomocą smartfonów lub tabletów mogą zarządzać ustawieniami, tworzyć automatyczne scenariusze, monitorować zużycie energii oraz być na bieżąco z powiadomieniami. To sprawia, że korzystanie z inteligentnych instalacji staje się jeszcze bardziej intuicyjne i dostępne dla każdego użytkownika.    

W kilku słowach można podsumować to tak, że produkty są nie tylko funkcjonalne, ale również oferują najlepsze relacje jakości do ceny. Dzięki nim możesz stworzyć inteligentny i wygodny dom, który dostosuje się do Twoich potrzeb i preferencji.

Rozwiązania i3 Engineering zapewniają nie tylko wygodę, ale również oszczędność energii, poprawiając efektywność energetyczną Twojego domu.

Dodatkowo, dbając o bezpieczeństwo, umożliwiają kontrolę nad systemami bezpieczeństwa i dostęp do powiadomień. Zapoznaj się bliżej z marką i3 Engineering i doświadcz, jak ich oprogramowanie, sterowniki i aplikacja mogą przekształcić Twój dom w inteligentne i komfortowe miejsce zamieszkania.

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w dziedzinie inteligentnych instalacji, czy doświadczonym użytkownikiem, i3 Engineering oferuje kompleksowe rozwiązania, które spełnią Twoje oczekiwania i zapewnią Ci pełną kontrolę nad Twoim otoczeniem.  

Integracja do Home Assistant poprzez MQTT

Sterowniki i3 w pełni integrują się do Home Assistant i są jednym z niewielu rozwiązań, które pozwalają na montaż na szynie DIN jednocześnie.

Integracja jest możliwa dzięki połączeniu poprzez MQTT

Wejścia oraz wyjścia sterownika są widoczne jako encje i prezentują się jak przykłady poniżej.

Wygląd i budowa sterowników

Sterowniki i3 engineering mocowane są na szynę DIN, wyposażone są w wypinane kostki śrubowe dla wyjść oraz szybko wpinane złączki dla wejść, które ułatwiają podłączenie. Do sterowników potrzebne jest zasilanie z oddzielnego zasilacza 9-48V DC.

Konfiguracja sterownika odbywa się przy pomocy aplikacji I3 Home

W sterownikach I3 engineering znajdziemy również protokół komunikacyjny MODBUS

Przykładowy schemat wejść - czyli złącz do których podłączamy wszystkie czujniki oraz przyciski z których odbieramy sygnały.

Przykładowy schemat wyjść - czyli złącz do których podłączamy urządzenia, którymi chcemy sterować. lampy oraz taśmy ledowe, rolety, zawory termoelektryczne itp.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 926 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-02
Zgodne z opisem i szybko dostarczone
2024-03-26
Sprzęt super, bardzo polecam zakupy w smart budynek
pixel