SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Dobór sterowania ogrzewaniem Netatmo - Inteligentny Termostat i głowice termostatyczne. Co wybrać?

2021-09-23
Dobór sterowania ogrzewaniem Netatmo - Inteligentny Termostat i głowice termostatyczne. Co wybrać?

Wszysztko o Inteligentnym ogrzewaniu od Netatmo, czyli systemie który musisz mieć w swoim inteligentnym domu!

 

Z tego wpisu dowiesz się:

Na czym polega inteligentne ogrzewanie i jakie są jego korzyści

Jakie oszczędności może wygenerować inteligentne ogrzewanie

Co wybrać aby sterować ogrzewaniem w swoim domu lub mieszkaniu

Jak działa Inteligentny termostat Netatmo i kiedy możemy go zainstalować

Jak działają Inteligentne głowice termostatyczne Netatmo i jakie są ich funkcje

 

Na czym polega inteligentne ogrzewanie Netamo

-Możliwość sterowania zdalnego, dzięki zastosowaniu bezprzewodowej komunikacji, sterowanie ogrzewaniem może odbywać się z dowolnego miejsca na ziemi. Wystarczy smartfon, tablet lub komputer, aby zalogować się do darmowej aplikacji i zarządzać ciepłem w domu lub mieszkaniu.

-Inteligentny harmonogram, czyli jaki? Taki w którym możesz ustawić odpowiednie tryby i łatwo przełączać się miedzy nimi. Jesteś w domu cały dzień w weekend, wiec chcesz żeby było ciepło, w tygodniu temperatura ma się delikatni obniżać, bo wychodząc do pracy nie chcesz ogrzewać pomieszczeń, oprócz tego fajnym trybem jest tryb wakacji, który chroni przed zamarznięciem a jednocześnie pozwala maksymalnie zredukować koszty ogrzewania.

-Automatyczna regulacja, uwzględniając warunki atmosferyczne i temperaturę na zewnątrz oraz izolacje twojego domu system sam ustawia ogrzewanie, tak aby panowała w nim temperatura zadana

– czyli taka jaką chcesz. -Raportowanie oraz dziennik użytkowania, nie znasz się na ogrzewaniu? Nie musisz, aplikacja sama przygotuje dla Ciebie spersonalizowany raport, w którym możesz łatwo przeanalizować zużycie i wprowadzić poprawki na podstawie rekomendacji, dzięki którym pojawią się oszczędności.

-Wykrywanie otwartego okna, nie ma co ogrzewać całego miasta! Dlatego głowice Netatmo automatycznie wyłączą ogrzewanie, gdy wykryją otwarte okno, tak by pomieszczenie mogło zostać przewietrzone bez zużywania większej ilości energii.

-Asystenci głosowi, kompatybilność Netatmo z Apple HomeKit, Amazon Alexa oraz Google Assistant pozwala na sterowanie ogrzewaniem przy pomocy twojego głosu.

Co wybrać aby sterować ogrzewaniem w domu lub mieszkaniu?

Wybierz Inteligentne głowice termostatyczne jeśli:

-korzystasz z ogrzewania miejskiego i masz dostęp tylko i wyłącznie do grzejników na gorącą wodę, czyli jeżeli mieszasz w mieszkaniu to w 99% przypadków masz dostęp tylko do grzejników i jedyne czego potrzebujesz to zestaw startowy Netatmo.

Dlaczego zestaw startowy? Ponieważ oprócz głowic potrzebujesz także bramki komunikacyjnej.

Głowice aby oszczędzać energie i jak najdłużej pracować na baterii, komunikują się radiowo (868MHz), dlatego potrzebujesz bramki, która będzie komunikować się z głowicami oraz będzie miała Wifi, które pozwoli na sterowanie ogrzewaniem dzięki darmowej aplikacji.

Instalacja Z Inteligentnymi Głowicami Termostatycznymi Netatmo

W tej instalacji Inteligentne głowice termostatyczne Netatmo regulują dopływ gorącej wody z rur instalacji budynku.
Inteligentne głowice termostatyczne nawiązują łączność radiową z przekaźnikiem wchodzącym w skład zestawu startowego inteligentnych głowic termostatycznych.
Przekaźnik Netatmo łączy się z internetem za pośrednictwem Wi-Fi, umożliwiając zdalne sterowanie instalacją dzięki aplikacji.

Wybierz Inteligentny Termostat Netatmo jeśli:

-Posiadasz konwencjonalny kocioł C.O. na olej/gaz/elektryczny

 -Posiadasz piec na palet

 -Posiadasz pompę ciepła

Inteligentny Termostat Netatmo możesz zamontować w całkowicie nowym kotle konwencjonalny lub możesz wymienić swój dotychczasowy termostat na ten od Netatmo. Inteligentny Termostat Netatmo może zastąpić termostat przewodowy, który połączony jest bezpośrednio z piecem lub termostat bezprzewodowy, czyli taki w którym przekaźnik podłączony jest do kotła natomiast urządzenie mierzące temperaturę stoi w całkowicie innym pomieszczeniu i zasilone jest bateryjnie.

Więc, jeżeli posiadasz kocioł konwencjonalny na olej, gaz lub elektryczny, pompę ciepła czy piec na palet, Inteligentny termostat Netatmo jest dla Ciebie!

Wymiana lub Instalacja termostatu Bezprzewodowego

W tej instalacji przekaźnik Netatmo podłączony jest przewodowo przy pomocy adaptera do kotła C.O i steruje ogrzewaniem

Do komunikacji z termostatem i regulacji temperatury w pomieszczeniu wykorzystywane są fale radiowe. Przekaźnik Netatmo umożliwia połączenie Wi-Fi, dzięki któremu mamy możliwość zdalnego sterowania z aplikacji.

Wymiana termostatu przewodowego

W tej instalacji termostat Netatmo jest montowany na ścianie i steruje kotłem C.O. przy użyciu istniejących przewodów ściennych. Termostat Netatmo łączy się z przekaźnikiem Netatmo drogą radiową. Przekaźnik Netatmo umożliwia połączenie Wi-Fi z internetem oraz zdalne sterowanie za pomocą aplikacji.

Termostat + głowice

Rozwiązanie hybrydowe, łączące zarówno wykorzystanie inteligentnego termostatu Netatmo oraz Inteligentnych głowic termostatycznych tej firmy. Takie rozwiązanie możesz zastosować tylko gdy spełniasz warunek powyżej czyli masz możliwość zamontowania termostatu oraz oczywiście głowic termostatycznych.

Termostat montujemy do naszego kotła C.O., pompy ciepła lub pieca na palet, natomiast głowice polecamy zamontować tam, gdzie chcemy okresowo regulować temperaturę, jednym z takich miejsc będzie sypialnia, w której na noc obniżymy temperaturę aby nasz sen był głębszy i łatwiej nam się zasypiało, kolejne miejsce to pokój dziecka, w którym tak samo powinniśmy zadbać o odpowiednią temperaturę. Jedne z ostatnich miejsc to pokój dzienny oraz gabinet, w tych pomieszczeniach także spędzamy trochę czasu, więc powinniśmy mieć możliwość dostosowania temperatury do naszych potrzeb. Zwiększenie temperatury w salonie pod wieczór wprawi nas w lekko senny nastój co dodatkowo może zmobilizować nas do wcześniejszego położenia się spać i dłuższego wypoczynku w nocy.

Elementy ogrzewania Netatmo

INTELIGENTNY TERMOSTAT

Inteligentny termostat – montowany na ścianie lub do postawienia w miejscu w którym chcemy odczytywać temperaturę, posiada wyświetlacz oraz możliwość regulacji temperatury prosto z termostatu.

Funkcje inteligentnego Termostatu: Rozbudowany Harmonogram, Raport, zdalne sterowanie z aplikacji, regulacja ręczna, funkcja AUTO-ADAPT – dostosowanie się do twoich potrzeb oraz w najefektywniejszy sposób uzyskuje zadaną temperaturę, funkcja AUTO-CARE, która powiadomi Cię o nie właściwym działaniu instalacji grzewczej lub niskiej baterii w urządzeniu.

Bramka (przekaźnik) do inteligentnego termostatu urządzenie które mocujemy razem z adapterem do kotła (poniżej), jej zadanie to łączenie się z naszą domową siecią wifi po tym protokole oraz łączenie się z inteligentnym termostatem i głowicami radiowo na falach długich (686MHz), a także sterowanie adapterem do kotła w przypadku gdy wykorzystujemy inteligentny termostat Netatmo jako bezprzewodowy.

Adapter do kotła – styk bez potencjałowy (WŁ / WYŁ), czyli przekaźnik, którego dwa przewody montujemy na odpowiednie zaciski (wejścia) w kotle aby móc włączać i wyłączać grzanie. Prąd przełączenia max 4(0,5 )A, dla 30 V obciążenia 4 A, dla 110/120 V - 1A  oraz dla 220/240V – 0.5 A , Maksymalne napięcie przełączania 250 V AC

ZESTAW STARTOWY GŁOWIC TERMOSTATYCZNYCH NETATMO

Inteligentna głowica termostatyczna – montowana zamiast konwencjonalnej ręcznej głowicy w jej miejsce, zasilana dwoma bateriami AA (około 2 lat działania), komunikuje się radiowo (868 MHz), wymaga zastosowania bramki (przekaźnika), który znajduje się w zestawie startowym lub razem z Inteligentnym termostatem Netatmo. W zestawie adaptery:  (M30x1,5, M30x1,0, M28x1,5x Danfoss RAVL, Danfoss RA, Giacomini)

Funkcje Inteligentnych głowic Netatmo: Rozbudowany harmonogram, Funkcja wykrywania otwartego okna, która wyłącza ogrzewanie, zdalne sterowanie z aplikacji, algorytm uczący się kiedy ogrzewać pomieszczenie, reczna regulacja temperatury, 4 gotowe tryby: noc, komfort, oszczędny oraz komfort+

Bramka (przekaźnik) – to samo urządzenie z jakim mamy do czynienia przy inteligentnym termostacie Netatmo, w tym wypadku bramka zajmuje się tylko przekazywaniem komunikacji z radiowej (868 MHz) na Wifi, tak abyśmy mieli możliwość sterowania głowicami z aplikacji.

Z Jakich aplikacji możesz obsługiwać Inteligentny termostat Netatmo oraz Inteligentne głowice Netatmo? Z czym jeszcze oprócz dedykowanych aplikacji możesz połączyć te urządzenia?

Już wyjaśniamy

Dedykowana Aplikacja Netatmo to Home + Control oraz Netatmo Energy oprócz tego Urządzenia bez problemu sparujesz z aplikacją Apple HomeKit, ponieważ Netatmo posiada Natywne wsparcie tego systemu.

Dodatkowo:

Amazon alexa

Google Assistant

Home Assistant

IFTTT

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 1005 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-27
...
2024-06-26
Super kontakt polecam
pixel