Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Co może być smart? - OGRZEWANIE

2021-03-12
Co może być smart? - OGRZEWANIE

Ogrzewanie  

 

Temperatura w miejscu w którym śpimy, pracujemy lub spędzamy czas powinna być dostosowana do nas. Gdy jest za zimno wtedy ciężko nam się skupić i łatwo się przechłodzić, co może prowadzić do osłabienia organizmu. Gdy jest za ciepło możemy czuć się senni, a jak już położymy się spać, to możemy mieć problem z zaśnięciem.

Jak widzimy temperatura odgrywa bardzo dużą role jeżeli chodzi o nasze samopoczucie, warto zadbać aby była ona odpowiednia. Opisaliśmy rozwiązania, które można wykorzystać do ustawienia temperatury idealnej dla nas!

 

Inteligentna głowica termostatyczna na kaloryfer

 

Jednym z prostszych sposobów, który pozwala zachować kontrole w różnych pomieszczeniach, są głowica termostatyczna na kaloryfer. Dzięki regulacji grzejnika możesz kontrolować ogrzewanie w swoim domu z każdego miejsca za pomocą aplikacji. Pozwala to na znaczną oszczędność kosztów ogrzewania. W aplikacji zadajemy temperaturę jaką chcielibyśmy mieć w pomieszczeniu, czujnik temperatury w głowicach sprawdza temperaturę pomieszczenia i odpowiednio ustawia otwarcie zaworu tak, by uzyskać temperaturę najbardziej zbliżoną do zadanej. Głowice mają też często algorytm, który wykryje nagłą zmianę temperatury spowodowaną np. otwarciem okna, wtedy głowica automatycznie zamknie dopływ wody tak aby nie tracić energii na podgrzewanie pomieszczenia, które w tej chwili wietrzymy otwierając okno.  

 

Czujniki

 

Otwarcia drzwi/okien  

 

 Czujnik otwarcia drzwi/okien reaguje i wysyła do Ciebie powiadomienie gdy wykryje otwarcie drzwi lub okna, pokazuje on tez aktualny stan, dzięki czemu możesz sprawdzić w aplikacji czy okno jest zamknięte. Dzięki automatyzacją możemy ustawić także konkretne sceny, np. wysłać sygnał do głowicy termostatycznej na kaloryfer, żeby zamknąć zawór w przypadku otwarcia okna.      

 

Czujnik Zalania  

 

Wystarczy położyć go na podłodze w miejscu które chcemy monitorować, na przykład w łazience lub pomieszczeniu w którym znajduje się instalacja wodna, możemy go tez schować do szachtu wodnego. Czujnik wykryje wyciek wody i natychmiast nas o tym poinformuje. Czujnik taki świetnie sprawdzi się tez w domku letniskowym, poinformuje nas o awarii o której dowiedzielibyśmy się dopiero podczas wyjazdu.    

 

Temperatury  

 

Dodatkowy czujnik temperatury sprawdzi się idealnie jeżeli chcemy aby nasze pomiary były wiarygodne, powinien on być wtedy umiejscowiony jak najdalej od źródeł ciepła: nie powinno się go kłaść przy kaloryferze lub blisko niego, położenie go na parapecie także zakrzywi pomiar w momencie otworzenia okna. Czujniki świetnie sprawdzą się w połączeniu z głowicami, które mogą być wysterowane poprzez ich wskazania.      

 

Sterowanie klimatyzacją

 

Jeżeli nasza klimatyzacja posiada wifi, to świetnie. Wystarczy połączyć ją z aplikacją i możemy nią sterować z telefonu lub innego urządzenia. Jeżeli nasz klimatyzacja nie posiada wifi możemy wykorzystać bramkę (centralkę), która ma możliwość wysyłania sygnału w podczerwieni, przez co może wysłać sygnał do klimatyzatora tak jak robi to zwykły pilot. Wystarczy dokupić konkretne urządzenie np. Aqara Hub M2 i nasza klimatyzacja staje się smart.

 

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 864 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-16
Bardzo szybko dostałem produkt. Super.
2024-02-13
OK.
pixel