Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Co może być smart? - BEZPIECZEŃSTWO

2021-02-24
Co może być smart? - BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczeństwo

 

 

Jeden z najważniejszych elementów naszego życia bez którego nie jesteśmy w stanie się rozwijać. Często nie pamiętamy czy zamknęliśmy okno a właśnie nadciąga burza, czy zakręciliśmy wodę i nie zaleje nam mieszkania lub domu, czy aby na pewno zamknęliśmy drzwi, czy nasz pupil właśnie nie niszczy nam mebli na które ciężko pracowaliśmy, czy temperatura na działce nie jest za niska i czy nie pękną rury. Dzięki rozwiązaniom smart home dotyczącym bezpieczeństwa możesz zdjąć te problemy z głowy, zawsze gdy nie będziesz pewien którejś z tych rzeczy lub wielu innych, możesz sprawdzić to w aplikacji i odetchnąć z ulgą lub szybko poradzić sobie w danej sytuacji. Nie ma nic gorszego nic nie wiedza. Poniżej urządzenia które pomogą Ci spać, pracować lub odpoczywać spokojnie

 

Kamery domowe (wewnętrzne)

 

 

Kamery wewnętrzne to jedne z pierwszych inteligentnych urządzeń o których myślimy w kontekście bezpieczeństwa naszego domu. Urządzenia te świetnie sprawdzają się do monitorowania powierzchni w której chcemy wiedzieć co się dzieje. Kamery najczęściej wyposażone są w komunikacje dwukierunkową co pozwala zarówno słuchać co się dzieje w pomieszczeniu, jak i mówić do osób lub zwierząt które się w tym pomieszczeniu znajdują. Wykrywanie ruchu oraz tryb nocny czyli podczerwień, która umożliwia oglądanie obrazu nawet w przypadku całkowitej ciemności to także standard dzisiejszych kamer Wifi. Rozdzielczość full HD 1080P to także standard który nie powinien dziwić. Szczególnie godne polecenia są dwa poniższe modele. Każdy z nich działa w innym ekosystemie i trochę różni się od siebie.  

 

 

Pierwszą kamerą jest SONOFF GK0200MP2-B, jest to kamera wewnętrzna z wszystkimi powyżej wypisanymi funkcjami, a dodatkowo posiada możliwość obracania automatycznie, dzięki czemu jej kąt widzenia to 360 stopni. Kamera może być obsługiwana przez darmową aplikacje eWeLink, która daje możliwość obsługi wszystkich urządzeń firmy SONOFF.

 

 

Druga możliwość to kamera Xiaomi Aqara HUB G2H, jest to świetny wybór dla osób korzystających z urządzeń z systemem iOS, ze względu na to ze kamera jest zgodna z Apple HomeKit, Oprócz funkcji wymienionych powyżej posiada także wbudowany moduł komunikacji z urządzeniami Zigbee, który pozwoli na podłączenie wielu czujników komunikujących się w tej technologii. Dodatkowo kamera ma możliwość rozpoznawania twarzy oraz posiada obszar który można zaznaczyć aby w nim nie reagowała. Kamera może być obsługiwana dzięki aplikacji Aqara Home, Mi Home oraz Apple HomeKit.

*Zigbee – protokół komunikacji który umożliwia komunikacje przy bardzo małym zużyciu energii (aby dostać certyfikat zigbee urządzenie bateryjne musi wytrzymać na baterii 2 lata)

     Czujniki

 

o  Czujnik otwarcia drzwi/okien.

   Czujnik otwarcia drzwi/okien reaguje i wysyła do Ciebie powiadomienie gdy wykryje otwarcie drzwi lub okna, pokazuje on tez aktualny stan, dzięki czemu możesz sprawdzić w aplikacji czy okno jest zamknięte. Dzięki automatyzacją możemy ustawić także konkretne sceny, np. włączenie alarmu po wykryciu otwarcia okna lub włączenie się światła po otwarciu drzwi lub bramy garażowej.    

 

 

  o   Czujnik Zalania  

Wystarczy położyć go na podłodze w miejscu które chcemy monitorować, na przykład w łazience lub pomieszczeniu w którym znajduje się instalacja wodna, możemy go tez schować do szachtu wodnego. Czujnik wykryje wyciek wody i natychmiast nas o tym poinformuje. Czujnik taki świetnie sprawdzi się tez w domku letniskowym, poinformuje nas o awarii której dowiedzielibyśmy się dopiero podczas wyjazdu.  

 

 

 

o  Czujnik Ruchu  

Kolejny ważny element bezpieczeństwa, może on włączać alarm gdy nieproszony gość wejdzie do naszego domu, sprawdzi się tez doskonale aby poinformować nas ze dziecko już wstało i wyszło ze swojego pokoju. Włączanie oświetlenia, to kolejny powód aby zainteresować się czujnikiem ruchu.  

 

 

 

o   Czujnik Temperatury  

Czujnik temperatury może nie kojarzyć się nam bezpośrednio z bezpieczeństwem, bo przecież sami będziemy wiedzieli gdy jest za zimno lub gorąco. Świetnie za to sprawdzi się na działce tak by monitorować temperaturę w okresie zimowym, aby nasz instalacja wodna nie była zagrożona.  

 

 

 

o  Czujnik Wibracji  

Czujnik wibracji może mieć podobne zastosowanie do czujnika otwarcia drzwi/okien. Jego przewaga natomiast jest taka, ze wykryje on nawet próbę otwarcia i może podwoić bezpieczeństwo w połączeniu go z czujnikiem otwarcia drzwi/okien.    

 

 

       

     Licznik energii  

Licznik energii może być niezastąpiony wtedy gdy chcemy na bieżąco monitorować zużycie energii konkretnego urządzenia. Może on być podłączony do pompy która pompuje wodę, jest to świetny element do montażu na działce. W przypadku gdy wykryje on zużycie może nas poinformować i jesteśmy w stanie zareagować np. wyłączając zasilanie.      

 

 

 

     Inteligentne gniazdko

Inteligentne gniazdko w kontekście bezpieczeństwa może posłużyć nam do włączenia pieca gazowego wtedy kiedy niema nas w domu a temperatura jest za niska. Kolejne zastosowanie to odcięcie zasilania pompy wody, która w przypadku uszkodzenia instalacji może zalewać nam dom. Inteligentne gniazdka sprawdzą się tez znakomicie do sterowania oświetleniem lub tez włączenia ekspresu do kawy tak, aby rano był on nagrzany a my od razu będziemy mogli zrobić kawę. 

 

 

 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 990 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Szybka wysyłka Wszystko działa Taj jak należy.
2024-06-05
Wszystko ok polecam
pixel